Po pięknej grze, ale bez awansu

Za nami trzecia kolejka rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Kadetek.

 

LKS WEL Lidzbark był gospodarzem turnieju III ligi, którego stawkę uzupełniały, po awansie z IV ligi UKS Absolwent Olsztyn i po spadku z II ligi MKS TRUSO Elbląg.

Pierwszy mecz rozegrały drużyny przyjezdne. W tym pojedynku swoją wyższość udowodniły zawodniczki z Elbląga wygrywając wszystkie sety (25:18, 25:13, 25:15).

Drugi mecz grała nasza drużyna przeciwko Olsztyniankom. Wygrana naszych dziewcząt bez względu na stosunek setów dawała nam pewność utrzymania w III lidze. Mecz rozstrzygnęliśmy w trzech setach wygrywając odpowiednio do -19, -17 i -22. Taki wynik dawał nam pewność utrzymania w III lidze, ale nie ukrywam, że naszym planem było walczyć o pełną pulę.

W ostatnim pojedynku po drugiej stronie siatki stanęła drużyna bardzo mocna. Przypomnę, że w poprzednim sezonie kadetki Truso Elbląg były finalistkami Mistrzostw Polski w tej kategorii (VIII miejsce w Polsce). My jednak przystąpiliśmy do meczu bez kompleksów. Stoczyliśmy bardzo wyrównany pojedynek a do wykonania planu zabrakło zaledwie kilku punktów. O zwycięstwie musiał decydować piąty set, w którym niestety zabrakło nam trochę szczęścia i trochę więcej sił. Gdy nam zaczęło tych sił brakować po drugiej stronie siatki wszystkie piłki „czyściła”, grająca już w rozgrywkach seniorskich (Orzeł Elbląg),  Martyna Bartnicka. Wyniki poszczególnych setów 25:23, 22:25, 25:17, 15:25 i 12:15. Różnica 6 punktów, czyli niuanse, ale z takim przeciwnikiem nie można pozwolić sobie nawet na pojedyncze błędy.

Był to mecz walki i żadna ze stron nie chciała złożyć broni. Mecz piękny i na bardzo wysokim poziomie, mecz pełen emocji, pięknych ataków, obron, długich wymian, mecz, w którym nikt nie odpuszczał. BRAWO dla obydwu drużyn!!! Nam pozostaje lekki niedosyt, ale wszystko rozstrzygnęło się sportowo na boisku. O kilka piłek lepsze okazały się zawodniczki z Elbląga. Chociaż polały się łzy, bo brakowało tak niewiele, to dziewczyny mogą być dumne z tego, co pokazały na parkiecie. Ja jestem z WAS dumny!!!!

Napiszę o jeszcze jednej nagrodzie dla mnie, a mianowicie o radości rodziców dumnych ze swoich córek. Dla mnie BEZCENNE!!!

Dziękuję wszystkim kibicom za przybycie na turniej i kibicowanie. Zrobimy wszystko, żeby na kolejnych turniejach było Was jeszcze więcej.

Kolejny turniej nasze kadetki rozegrają 06 grudnia w Mrągowie. Wierzę, że wystarczy nam zapału i determinacji, aby sumiennie pracować i walczyć o awans do wyższej ligi.

Kadetki LKS WEL Lidzbark w składzie:

Aleksandra Kąpińska, Paulina Wąsiewska, Natalia Mendalka, Marta Stańczak, Daria Rzymowska, Natalia Piątek, Oliwia Karpińska, Aleksandra Lewandowska, Julia Stańczak, Natalia Bakulska, Wiktoria Lewandowska, Karolina Kordalska, Wiktoria Kozłowska

Trener Mariusz Stańczak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Młodziczki WEL'u awansowały do I ligi
  Waldi 15.12.2014 13:16
  Tylko pogratulować !!!!!.
   
 • Udany start młodziczek
  Mariusz 26.10.2014 18:19
  Pojawiają się kolejne komentarze (OBRAŹLIWE), ale dotyczące mnie i moich córek a nie turnieju czy ...
   
 • Spadek kadetek do III ligi
  Mariusz 24.10.2014 10:17
  Jest już mała relacja. Wzorowałem się na poturniejowej relacji jednego z poważnych klubów i wzbogaciłem ...

Najczęściej komentujący

 • mariusz
  6 ( +128/-64 )
 • Mariusz
  4 ( +106/-39 )
 • osesek
  4 ( +71/-112 )