Po pięknej grze, ale bez awansu

Za nami trzecia kolejka rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Kadetek.

LKS WEL Lidzbark był gospodarzem turnieju III ligi, którego stawkę uzupełniały, po awansie z IV ligi UKS Absolwent Olsztyn i po spadku z II ligi MKS TRUSO Elbląg.

Pierwszy mecz rozegrały drużyny przyjezdne. W tym pojedynku swoją wyższość udowodniły zawodniczki z Elbląga wygrywając wszystkie sety (25:18, 25:13, 25:15).

Drugi mecz grała nasza drużyna przeciwko Olsztyniankom. Wygrana naszych dziewcząt bez względu na stosunek setów dawała nam pewność utrzymania w III lidze. Mecz rozstrzygnęliśmy w trzech setach wygrywając odpowiednio do -19, -17 i -22. Taki wynik dawał nam pewność utrzymania w III lidze, ale nie ukrywam, że naszym planem było walczyć o pełną pulę.

W ostatnim pojedynku po drugiej stronie siatki stanęła drużyna bardzo mocna. Przypomnę, że w poprzednim sezonie kadetki Truso Elbląg były finalistkami Mistrzostw Polski w tej kategorii (VIII miejsce w Polsce). My jednak przystąpiliśmy do meczu bez kompleksów. Stoczyliśmy bardzo wyrównany pojedynek a do wykonania planu zabrakło zaledwie kilku punktów. O zwycięstwie musiał decydować piąty set, w którym niestety zabrakło nam trochę szczęścia i trochę więcej sił. Gdy nam zaczęło tych sił brakować po drugiej stronie siatki wszystkie piłki „czyściła”, grająca już w rozgrywkach seniorskich (Orzeł Elbląg),  Martyna Bartnicka. Wyniki poszczególnych setów 25:23, 22:25, 25:17, 15:25 i 12:15. Różnica 6 punktów, czyli niuanse, ale z takim przeciwnikiem nie można pozwolić sobie nawet na pojedyncze błędy.

Był to mecz walki i żadna ze stron nie chciała złożyć broni. Mecz piękny i na bardzo wysokim poziomie, mecz pełen emocji, pięknych ataków, obron, długich wymian, mecz, w którym nikt nie odpuszczał. BRAWO dla obydwu drużyn!!! Nam pozostaje lekki niedosyt, ale wszystko rozstrzygnęło się sportowo na boisku. O kilka piłek lepsze okazały się zawodniczki z Elbląga. Chociaż polały się łzy, bo brakowało tak niewiele, to dziewczyny mogą być dumne z tego, co pokazały na parkiecie. Ja jestem z WAS dumny!!!!

Napiszę o jeszcze jednej nagrodzie dla mnie, a mianowicie o radości rodziców dumnych ze swoich córek. Dla mnie BEZCENNE!!!

Dziękuję wszystkim kibicom za przybycie na turniej i kibicowanie. Zrobimy wszystko, żeby na kolejnych turniejach było Was jeszcze więcej.

Kolejny turniej nasze kadetki rozegrają 06 grudnia w Mrągowie. Wierzę, że wystarczy nam zapału i determinacji, aby sumiennie pracować i walczyć o awans do wyższej ligi.